Kendi ilişkinin Koçu Olmak

İLİŞKİ KOÇU AJANSIMIZA GELİYOR…

Geçtiğimiz günlerde “hitabet,diksiyon,karizmatik olmak” konulu bir söyleşi gerçekleştirdik ajansımızda. 1995 yılından bu yana tanıdığıma çok sevindiğim, en kıymetli dostlarımdan biri Trt Spikeri, Yazar, İletişim Koçu Hakan Urgancı ile .
Uzun süredir kimseyi böylesine ilgi ile saatlerce dinlediğimi hatırlamıyorum .

hakanurganci.jpg
Hitabetin önemi büyüktür ama inceliklerini de deneyimli ustalardan dinlemek ne büyük nimet.

Atölyede yaklaşık 20 kişiydik.Söyleşide,giriş, gelişme, final her an öylesine kıymetli geçti ki. Önce bir kibrit yaktı, tutuşturdu elimize anlatın kendinizi sönene dek dedi. Biz şaşkın neyi neden yaptığımızı bilemezken, anıları ile harmanlandık, pozitif enerjisi ile nefes aldık, esprileri ile güldük, bilgi ve deneyimleri ile donandık.
screenshot_20180220-025804.png
Mola verdiğimizde konu döndü dolaştı kadın erkek ilişkilerine geldi. Eğitmenimiz, İletişim koçumuz Hakan Urgancı molada dahi soruları yanıtlıyor, örneklerle iletişimin hayatımızın her alanındaki önemine değiniyordu. İlişki Koçluğu ve iletişim komplike olduguna göre zincirleme ezoterik yaklaşımlarla 8 marta özel bir söyleşi daha gerçekleştirelim dedik.

Hayatımızın temelinde ilişkilerimiz yer alır. Dışarıdan ihtiyaç duyduklarımızı karşılayan, bizi biz yapan ilişkilerimizdir. Biz kadınlar ve erkekler diye ayrılırız. Hele ortada bir iletişim yoksa, sağlıksız bir iletişim varsa erkek dinlemiyor kadın anlaşılmak için kendinden ödün vererek yaşam çabası veriyorsa.

İlişki becerilerimizi, ilk kez ebeveynlerimiz aracılığıyla birebir yaşayarak ya da onları gözlemleyerek öğreniyoruz. Bu becerileri aldığımız/modellediğimiz kişiler, sağlıklı ya da sağlıksız bireyler olabiliyorlar. Özellikle sağlıksız bireyleri modellemişsek, bu hayatımızın devamındaki ilişkilerde de kendini gösterebiliyor. Bazı insanlar mutlu, dengeli, tatminkar ilişkiler yaşarlarken bazıları neden mutsuz, dengesiz ve tatminsiz ilişkileri sürdürmeye devam ediyorlar?

YAZAR İLETİŞİM KOÇU HAKAN URGANCI İLE İLETİŞİM BECERİLERİ KAZANMAK VE FARKINDALIĞINIZI ARTIRMAK NİYETİYLE BOSTANLI İZMİRDE NİSAN MAYIS HAZİRAN SERTİFİKALI EĞİTİMLERİMİZE KATILIM İÇİN LCV:0530 515 92 12 / 0232 425 25 08

Kaynak: Kendi ilişkinin Koçu Olmak – Berna Ergin / Ajans Perisi

 

Kaynak: Kendi ilişkinin Koçu Olmak – Berna Ergin / Ajans Perisi

© Berna Ergin Ajans
FACEBOOK
TWITTER