İLETİŞİM ÇAĞINDA İLETİŞİMSİZLİK …Kaynak: İLETİŞİM ÇAĞINDA İLETİŞİMSİZLİK … – Berna Ergin / Ajans Perisi

“Anlamak için değil; cevap vermek için dinliyoruz. En büyük iletişim sorunu budur.”
Son günlerde bu söze yoğunlaşarak etrafımı gözlemledim de, pek çok kişide hatta kendimde de zaman zaman gördüğüm bir özellik.

Sakin olmalıyız aslında, bu sonradan da edinilebilecek bir özellik. Kendimizi ve etrafımızı yormadan, sakin…Dinlerseniz şayet, dinlenirsiniz de oysa.
Nefes alıp verişimiz, yemek yememiz  bile aceleye gelmese, fast food dinlemesek hazır cevaplılık yapmasak mesela☺)

Sözler, dökülürken ağzımızdan sakin olmalı, iki kere düşünüp öyle konuşmalı.
Sakin yaşamalı insan, çok sakin…
Öfkeyle kalkan zararla oturur dedikleri de bu olsa gerek…

İletişim kurmak, ses tonumuz vücut dilimizle olan senkronizasyonun önemi, hitabet her alanda hayatımızda,işte,sosyal yaşantımızda önemli. Ama buna hangimiz ne kadar dikkat ediyoruz ki. Zaman zaman bunalıp dinlemekten, bir fırın kuyruğunda ya da metro beklerken bile iletişimsizlik ya da kötü iletişimden çıkan tartışma ve yanlış anlaşılmalara da sahit olmaz mıyız ?

Ben kendi adıma ajansımıza önkayıt yapan kişileri mümkün olduğunca cast direktörlerimizle  kendim ararım. Bilgi ve randevu vermek için aradığım kişinin bende bıraktığı  ilk izlenime göre hareket eder, davet ederim.

Öyle enteresan telefon görüşmeleri olur ki bizim ajansta hayret edersiniz. Kendisi başvuru yapar, hı ee evet gibi anlamsızca dinler ve öylesine yapmıştım deyiverir. Zaten gelmediğine şükredersiniz. Diğer ajansları bilmem ama benim binlerce üyem yok olsun da istemem Butik çalışmanın verdiği önemseme, herkese dokunabılme, tanıma, hayallerine beraber koşma sevdası vardır bizde….

İletişim diyorum, çok önemli , özellikle ajansımıza başvuru yapanlarda ilk aradığımız kriter. Lütfen özellikle genç bayan arkadaslarım yaşınıza ve bir genç kıza yakışır bir uslup ile konuşunuz. Sizin ile üçüncü kişiler ve kurumlar arasında köprü oluyor, sizi anlatıyoruz en iyi şekilde projelerde yer verebilmek ve çalışabilmek adına randevularınıza da sadık olun ve saygılı olunuz .

Sevgi ve Saygılarımla…

Kaynak: İLETİŞİM ÇAĞINDA İLETİŞİMSİZLİK … – Berna Ergin / Ajans Perisi

© Berna Ergin Ajans
FACEBOOK
TWITTER