Herbirimiz yattığımız yerden sosyal medyada gezinen gündem oburlarıyız.

4 maymundan dördüncüsü elinde telefon saatlerce kimseyi duymadan, görmeden, konuşmadan durabiliyor, herbirimiz yattığımız yerden sosyal medyada gezinen gündem oburlarıyız. Haber Ajansı gibi sürekli bir hayattan geri kalma korkusu ile haber ajansları gibiyizBir zamanlar FOMO(fear of missing out) vardı. Her şeyi yapmak, her yere gitmek, her yerden fotoğraf koymak istedik. Kaçıracağız diye ödümüz koptu. İlgilendirsin, ilgilendirmesin her şeyin peşinden koşmanın tutkusunu yaşadık. Seyahat, yemek, moda, arkadaşlar, çocukların sporları, okullar, hobiler. “Neden koşuyoruz, ne kaçıyoruz” un farkına bile varmadık.Sonra yorulunca JOMO (joy of missing out)’ya sarıldık. Dışarıda insanlar eğlene dursun, ben evimde kalmak istiyorum dedik. Arka arkaya en sevdiğimiz diziyi seyrettik, programımız var, yemek davetimiz var diye çevremize beyaz yalanlar söyleyip, evde kahve ya da bir iki kadeh bir şeyler içtik sevgilimiz / kocamız / arkadaşımız ile. Doğada bulduk mutluluğu eski günlere döndük, piknikler, salaş balıkçılar, ayağımız suyun içinde taş sektirmeler, güneş batırmalar. Küçük gruplar, ufak sohbetler, minik seyahatlere yöneldik.

Kendine iyilik yap! Berna Ergin Ajans Projelerinde yerini al!

Üstelik eğitimler, atölye çalışmaları, alanında uzman eğitmenler ile diksiyon, nefes, kişisel gelişim atölyeleri de cabası …

Nede iyiysen onda farklılık yarat!

Herkesin karakteri, eğitimi, yaşadığı yer, kültür seviyesi farklı… Çok iyi oyuncuysan bunun peşinden git…

Çok güzel ya da yakışıklıysan yarışmalara, modellik ve sinema güzeli etkinliklerine katıl,izle,gözlemle, kaybetsen dahi yine de katıl…

Berna ergin ajans stüdyolarında gençlere, oyuncu adaylarına, modellere, cast ajans ailelerine ve çocuklara farklı branşlarda eğitimler veriyor oluşumuzun en büyük nedeni beslenmek, herkesin ilgi alanları doğrultusunda, yaşam rollerinde kendilerine vakit ayırmalarını sağlamak.Yoga yaparak, dans ederek ve profesyonel eğitimler, söyleşilerle kendilerine yakınlaşmaları ve tanımalarına yönelik alternatifler sunmak. Peki biz nasıl hayatlarımızda denge ve istikrar yakalayacağız? Sınırlarımızı nasıl belirleyeceğiz? Bağımlılıklarımızdan nasıl kopacağız? Hem ruhumuza iyi gelen hem güleceğimiz, hem mutlu çalışacağımız ortamları nasıl sağlayacağız?

Bir daha mı geleceğiz dünyaya!

Herkesin karakteri, eğitimi, yaşadığı yer, kültür seviyesi farklı… Çok iyi arkadaşsan sağlam bir “dost meclisi” yarat. Çok iyi resim yapıyorsan bunun peşinden git… Tenis oynuyorsan tüm tenis turnuvalarına katıl, kaybetsen dahi yine de katıl… Kısacası yaratmayı, yapmayı sevdiğin şeyin peşinden git.

Hepimiz bir markayız, nerede olduğumuz, hangi anlarda kalbimizin çarptığı ve nelere bağımlı olduğumuzu görmek ve sadık kalmak ve incelemek gerekiyor. Hepimizin markalar gibi farklı bir kitlesi ve farklı bir hikayesi var. Nasıl teknoloji bizim alışkanlıklarımıza göre bir algoritma yaratıyor? Bunu seven bunu da beğenir diyor, işte ben bunu keşfetmeye bayılıyorum.

Özetle;hayatı yavaşlatmak, anda yaşamak, sahip olduklarımıza minnet duymak, kişiye özel deneyimler yaşamak ve yaşatmak.

Önümüzdeki dönem için ufak bir sıralama yaparsak:

Ruhu arındırma, deşarj

-Daha çok sosyal sorumluluk ve yardımlaşma, birleşme

-Daha çok sanat ve müzik

-Bırakma hissi, “tembellik günü”

Motivasyon

İyi Yaşa / DO GOOD

Kaynak: Herbirimiz yattığımız yerden sosyal medyada gezinen gündem oburlarıyız. – Berna Ergin / Ajans Perisi

© Berna Ergin Ajans
FACEBOOK
TWITTER