GELECEĞİN STARLARINI KEŞFETMEYE HAZIRIZ…

GELECEĞİN STARLARINI KEŞFETMEYE HAZIRIZ…

Özellikle bebek ve çocuk firmalarının yüzlerini bulan, ulusal markaların tercihi olan ajansımız,( www.bernaerginajans.com ) İzmir ve Ege Bölgesindeki çocukların ayrıcalıklı olduğunu yapımcı firmaların dikkatine sunuyor. Güzel olmalarının yanı sıra , çok yetenekli de olan çocuklar, Medya sektöründe de tercih sebebi.

Pek çok arkadaşım ve ailelerin en çok sorduğu soruyu bu hafta köşemize taşımak istedim. Kameraönü çocuğumun kafası karıştırır mı ve eğitimini etkiler mi ? 

Hayır. Aksine çocuğunuzun daha sosyal olmasını, özgüvenini ve özsaygısını kazanmasını ve  kendini tanımasını sağlar. Set ortamlarımız zaten çocuklara özel mekanlarda yapılıyor, yorucu olmadığı gibi eğlenceli. Butik otelleri tercih ediyoruz. Özdilek gibi ulusal kurumsal firmaların katalog çekimleri, hem çocuklar hem de aileleri için çok keyifli geçiyor. Çekim aralarında hediyeler alan miniklerimizin yüzlerinden gülümseme eksik olmuyor.

Aslında poz vermiyorlar, duruyorlar, biz yakalıyoruz. İllaki çok yetenekli ya da çok güzel olması gerekmiyor. Doğal olmaları tek tercih sebebimiz. Bazen dişleri telli bir çocukla da çalışıyoruz aşırı kilolu da , Yaptığımız işe ve projeye göre değişiyor.

Eğitimli, eğitimsiz tüm çocukların televizyon sektöründe şansı var.Ajansa kayıt olmak yeterli, sıfır eğitimli çok iyi rol yapabilen çocuklarımız olsa da önerimiz elbette eğitim almaları yönünde.

Gelen aileler ve çocuklar severek yapıyor, karamsarlığa olumsuz düşüncelere kapılmanıza inanın gerek yok.

Benim bebeğim 3 aylık oldu, ben setlerdeydim halen de devam ediyoruz.

Eğitimsiz hiçbir amacın gerçekleşmeyeceği gibi çocuk oyuncuların da eğitim almaları gerekir. Ne kadar erken yaşta eğitim almaya başlarlarsa o kadar başarılı olurlar. Elbette görsel sanatlara ilgisi varsa. Bu konuda da doğru yönlendirme yapmalısınız. Çocuğun kendisinin istekli olması çok önemli. Okul hayatı dışında bu tarz eğitimler ona doğaçlama yeteneği katar, Yaşıtlarından daha tane tane konuşan, ne dediği anlaşılır ve kişisel gelişimini tamamlamış bir birey haline gelir.

Çocuklar için kameraönü oyunculuk eğitimleri, çocuğun kişisel gelişimini doğrudan etkileyen; çocukların bilişsel, devinişsel ve duyuşsal becerilerini geliştirmek için yaparak, yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirecek doğaçlama temeline dayanan çalışmalardır. Eğitim süreci boyunca öğrencilerin bedensel ve zihinsel; problem çözme, empati, sözel/sözsüz ifade becerilerini geliştirecek çalışmalar yapılmaktadır.

EĞİTİMLER KAÇ YAŞTAN BAŞLAMALIDIR DERSENİZ,5 yaşından itibaren, her yaşın keyif alabileceği kişisel gelişimine katkılarını görebileceği bir alandır.

 

NE KAZANDIRIR PEKİ? 

Özgüven,Empati,Problem çözme,Kendini ifade edebilme,Karar verme,Yaratıcılık,Estetik,Hayal gücü/imgelem kullanma,Duygularının farkına varma ve ifade etme.

© Berna Ergin Ajans
FACEBOOK
TWITTER